Informații de locuri de muncă
Inginer ofertare
Arabesque Timisoara, Romania 1694 Zile În urmă
Prezentare generală
Tipul de locuri de munca: Cu normă întreagă
Departamentul: Instalatii Termice si Sanitare
Categorie de locuri de munca: Ingineria instalațiilor
Postat: 05-09-2019
cerinţe
Nivel de studii: Universitate - Universitate
Gradul Titlu:
Minim Exerience: 1 Year
Necesită deplasare: 50%
Stare de locuri de munca
Start Publishing: 05-09-2019
Stop Publishing: 05-10-2019
Descriere

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice de specialitate ( reprezinta un avantaj absolvent al Sectiei de Instalatii – Facultatea de Constructii)
- Cunostinte de proiectare – estimare in vederea ofertarii
- Cunostinte avansate de operare PC – Autocad, MS Office
- Experienta in domeniu instalatiilor termice si sanitare (proiectare, ofertare)
- Abilitati de comunicare

Descrierea jobului

- Analizeaza caietele de sarcini in vederea solicitarii de clarificari (daca este cazul)
- Dimensioneaza/proiecteaza instalatiile (pe baza caietului de sarcini si a documentatiei existente)
- Incadreaza articolele de deviz si cantitatile acestora in programe specializate
- Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati
- Intocmeste cereri de oferta pentru materiale, echipamente
- Analizeaza si selecteaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si lucrari
- Calculeaza ofertele cu ajutorul programelor specializate

Beneficii
- Venituri motivante, masina si telefon de serviciu
- Mediu de lucru profesionist
- Posibilitati reale de afirmare si avansare in cadrul companiei
- Training inclus